Viljandi bowlingumängijad pidasid asutamiskoosoleku 13. mail 2002 aastal ja võtsid vastu otsuse luua bowlinguklubi. Asutajateks olid Anmar Pihlak, Andres Mäemets, Märt Hinrikus, Eero Kiuru, Jaanek Salomets, Raivo Nõmm ja Vahur Roht. Alguse kuupäevaks on siis 10. septembril 2002 aasta, mil registreeriti MTÜ Viljandi Bowling Club. Uusi liikmeid hakati vastu võtma 23. septembril 2002 aastal.

Klubi põhiliseks eesmärgiks on bowlingu, kui spordiala populariseerimine, mängijate ühendamine, võistlustegevuse ja koolituste korraldamine.

Kuigi antud ala oli selleks ajaks saanud Viljandis harrastada vähem kui aasta, tekkis bowlinguhuvilisi ja ka klubiga liitujaid päris palju — hooaja lõpuks 2003. aasta kevadel 41 inimest.

Järgmine hooaeg 2003/2004 liikmete arv küll kahanes, aga mängijate sportlik tase tõusis tunduvalt. Saavutati mitmeid väga häid tulemusi nii võistlustel Eestis, Lätis ja Venemaal.

Juunis 2004 registreeriti Viljandi Bowling Club domeen ja alustati veebilehe loomist.

Aasta 2004. klubi meistrid olid Elke ja Andres M.

Aasta 2005. klubi meistrid olid Terje ja Madis, II koht Elke ja Vahur, III koht Marianne ja Anmar

Aasta 2008. klubi meistrid olid Terje ja Madis, II koht Marianne ja Andres M

Aasta 2009. klubi meistrid olid Kristel ja Madis, II koht Terje ja Andres M, III koht Eleen ja Jary

Aasta 2010. Kätte on jõudnud aasta 2010. Liikmete arv oli 31. Sel aastal liitus klubiga 3 uut liiget. Harri Aaltonen, Heiko Lige ja Viljar Mandri. 2010 aastal sai alustatud uue kodulehekülje arendamisega. Klubi meistrid olid Annely ja Madis, II koht Terje ja Jari, III koht Tiia ja Andres M

Aasta 2011. 2011 aastal vahetab uus kodulehekülg vana välja. Sügisel valiti kolmeks aastaks uus juhatus: Ivari Lige — president, Katri Henga — sekretär, Annely Ritson, Viljar Mandri, Andrus Henga — võistluste-kohtumiste toimkond. 2011/2012 hooajal klubis 24 liiget. Mida sai sellel hooajal ettevõetud. Loomulikult osalesid klubiliikmed jõudumööda individuaalsetel võistlustel. Neid oli umbes kümne kanti. Klubi organiseeris 1. aprillil naljapäeva bowlingumängu, A Le Coqi öömaratoni. Toimus kaks sõpruskohtumist: Pärnu ja Veskisillaga. Terve hooaja vältel sai mängida klubikarikale. 2011. aasta klubi meistrid Terje Roosi ja Madis Timpson, II koht Tiia ja Viljar, III koht Annely ja Jari.

Aasta 2012. Klubi sai endale kaks liiget: Sander ja Jaanek. Liikme staatusest astus tagasi Vahur. Sel hooaja esimesel poolel organiseeris klubi ka mõned üritused. Kõigepealt taas A Le Coqi öömaraton, siis sõpruskohtumine Veskisillaga ja detsembris klubi meistrivõistlused. Detsember on alati olnud kõigile kiire ning meiegi laseme liikmetel kõige muuga tegeleda kui bowlinguga. 2012. aastal täitus Andres Mäemetsal, Laine Rohtil, Vahur Rohtil, Jari Hytönenil, Madis Timpsonil ja Terje Roosil 10 aastat klubis. 2012. aasta klubi meistrid Terje Roosi ja Jari Hytönen, II koht Tiia ja Andres M, III koht Annely ja Madis.

Aasta 2013. On tekkinud väike traditsioon. Teist korda sai teoks naljapäeva bowlingumäng. Terve kevade oli meie klubil käed tööd täis, sest võtsime enda kohustuseks korraldada bowlingurahvale kevadturniiri. Esimene kogemus ja välja tuli ta just selline nagu ta tuli. Sõpruskohtumisi esimesel poolaastal ei olnud. Suvel veetis Viljandi BC koos külalistega kaks päeva Võrtsjärve ääres. Sügisel saab alguse Viljandi Sügisliiga. Klubist lahkus Peeter Treial ja Laine Roht. Sel aastal täitus Romet Elmastel 10 aastat klubis. 2013. aasta klubi meistrid Terje Roosi ja Jaanek Talisainen, II koht Tiia ja Remo, III koht Katri ja Madis.

Aasta 2014. Poolepeal on 12 hooaeg. Klubis on 23 liiget. Andres Mäemets, Andres Nigol, Andrus Henga, Annely Ritson, Gerry Inso, Harri Aaltonen, Heiko Lige, Ivari Lige, Jaanek Talisainen, Jari Hytönen, Katri Henga, Kristel Elmaste, Madis Timpson, Meelis Ritson, Mikk Vahtramäe, Remo Toodo, Romet Elmaste, Sander Vahtramäe, Terje Roosi, Tiia Lige, Urmet Koval, Viljar Mandri ja Villu Maamägi. Talvel alustame kevadliiga teise hooajaga. Klubi sai kolm uut liiget: Kadri ja Raul Pärn ning Elar Kurvits. Traditsiooniline naljapäeva bowling toimus südamenädalal. Suvepäevad toimuvad seekord Veskisilla eestvedamisel Metsajõel. QubicaAMF valikvõistluse korraldasime septembris. QubicaAMF World Cupile sõitis Terje Roosi. Sügisel korraldasime firmaliiga sügis hooaja. 2014. aasta Viljandi BC meistrid on Terje ja Jaanek, II koht Katri ja Jari, III koht Tiia ja Remo.

Aasta 2015. Klubis on liikmeid 25. Kolmandat kevadet järjest korraldame kevadliigat. Aprillis on meie korraldada Viljandi lahtised meistrivõistlused. Ikka saime kokku naljapäeva raames. Oiu Sadamas toimuvad klubi suvepäevad. Sügisel saime uue liikme - Daniel Snegirjov. Seega liikmeid klubis on 26. Sügisel alustasime firmaliigaga, mis nüüd kestab kevadeni (8 etappi). Viljandi BC meistrid on Annely ja Madis, II koht Tiia ja Andres M, III koht Terje ja Ivari.

Aasta 2016. Kevadel toimus ikka naljapäeva raames meeleolukas pühapäev. Lõppes 2015/2016 firmaliiga hooaeg. Sel aastal ei toimunud meil klubi suvepäevi ega alustatud firmaliiga võistlusega. Jääme lootma uutele ja parematele aastatele. Klubiliikmeks astus Daniel. Klubist lahkusid Kristel ja Romet.

Aasta 2017. Liikmetest umbes kümme osalevad Eestis korraldatavatel võistlustel. 2017. aastal sai klubi uuendatud kodulehekülje. Sügisel sai klubi uue presidendi, Jaanek. Juhatuses tegutsevad Jari, Viljar, Katri ja Andrus. Tiia ja Jaanek käisid Eestit esindamas Mehhikos Qubica AMF Bowling World Cup 2017.  Viljandi BC meistrid on Terje ja Andres N, II koht Tiia ja Daniel, III koht Annely ja Ivari.

Aasta 2018. 5. märtsil kuni 26. maini mängitakse firmaliiga 2018 kevad. Osalevad 12 võistkonda. Septembris alustas Viljandi liiga 12 võistkonnaga. Võistlus lõppeb kevadel 2019. Klubist astusid välja Elar ja Daniel. Klubi meistrid Terje ja Jaanek, II koht Tiia ja Andres Mäemets ning III koht Katri ja Mikk.

Aasta 2019. Kestab Viljandi liiga 2018-2019 võistlus. Edvin ja Kaido astusid aasta alguses liikmeks. Oktoobris algas Viljandi liiga 2019-2020. Osaleb 12 võistkonda. Klubist astus välja Madis ja Villu. Klubi meistrid Annely ja Viljar, II koht Terje ja Ivari ning III koht Tiia ja Urmet.

ANDRES
JARI
REMO
RAUL