27. novembril 2011 toimus Viljandi BC meistrivõistlused. Võib öelda, et võistlus kujunes väga põnevaks ja pingeliseks.

Vaatame siis kuidas kõik läks. Eelvoorus alustasid mehed võimsalt. Esimeses voorus viskasid pooled mängijatest üle 200 tulemuse. Teises voorus jätkati seda joont, kuid siis jõud rauges ja üle 200 mänge oli ainult mõni. Kahes viimases voorus võitsid mehed end kokku ja jätkasid ohtralt 200 mängudega. Eelvoorus üle 200 keskmisega lõpetas Viljar ja Jari. 200 väga lähedale jõudis Gerry (196). Peale esimest vooru asus võistlust juhtima Viljar. Teises voorus vahetus liider. Mikk tõusis liidriks. Kõige rohkem parandas oma positsiooni Remo, nelja koha võrra. Kolmandas voorus tõusis Gerry liidriks, mida ta oli ilmselt oodanud juba pinksalt, sest tema püsis mängu algusest peale teisel kohal. Kaheks mänguks jäi Gerry püsima liidrikohale. Edaspidi toimus väikene langus aga, lõpetas eelvooru kolmandana. Gerry kindlustas koha finaalis. Viljar pidi siis Gerryle kaheks mänguks liidrikoha loovutama. Kuid kahes viimases voorus tegi Viljar väga tubli tulemuse, visates 235 ja sellega kindlustas koha finaalis. Sealjuures peabki mainima, et 235 punkti visatud tulemus jäigi päeva parimaks tulemuseks. Viiendas voorus viskas ka Remo sama tulemuse. Esimesest voorust alates parandas Jari kogu aeg oma positsiooni ja lõpetas eelvoorus teisena. Peeter alustas võistlust neljandana, langes hetkeks ka 9 kohale, aga võttes end kokku, tõusis eelvoorus neljandaks. Madis hoidis keskmist positsiooni. Piirdudes terve eelvooru 4-7 kohaga. Eelvooru lõpetas viiendana. Ivari, Miku ja Vahuri vahel toimus väike võistlus. Nende vahel tuli jagada kaks viimast kohta pääsuks finaali. Viiendas voorus tundus, et keegi ei taha sinna pääsedagi. Tulemused olid väga kesised. Viimases voorus võttis end tõsiselt kokku Ivari ja kindlustas koha finaalis. Vahurgi tegi suurepärase vooru tulemuse, 200 punkti. Kuid kahjuks sellest finaali pääsuks ei piisanud. Esimesena pidi finaali kohast loobuma Vahur. Vahed eelnevate võistlujatega ei jäänud ju aga sugugi suure. Andrus ja Urmet oma mängu terve eelvooru käima ei saanudki.

Finaalis kohtusid Viljar, Jari, Gerry, Peeter, Madis, Remo, Ivari ja Mikk.

Finaalis kogus kõige rohkem boonuspunkte Jari 130 punkti, st Jari võitis kuut mängijat ja saavutas viigi ühe mängijaga. 5 võitu kogus Remo, st 100 boonuspunkti. 4 võidu ja 1 viigiga jäi Madis.

Finaali alustas hästi Viljar Jari ja Madise ees. Viljar püsis liidrikohal pea terve mängu. Jari, Madis ja Remo jagasid kõikide voorude kestel paremusjärjestust omavahel. Otsustavaks kujunes viimane voor. Kui seni oli liidrikohal püsinud Viljar, siis Madise tugev viimane voor võttis Viljarilt liidrikoha. Klubi meistriks tuli taas, siis juba neljandat korda Madis. Teiseks jäi Viljar nin kolmas Jari.

Naiste eelvooru tulemused oli väga tasavägised. Eelvooru parim oli Tiia 1046 punktiga. Finaalis osalesid Tiia, Terje ja Annely. Esimesena mängiti kolmanda koha mäng. Vastu astusid Terje ja Annely. Mäng kujunes väga tasavägiseks ja huvitavaks. Pärast esimest vooru oli Terje 15 punktise edu saavutanud, siis teises voorus astus Annely julgelt Terjel vastu. Kuid meie sünnipäevalapsel oli õnne rohkem, seega Tiiale pidi vastu astuma Terje. Esikoha mängus Tiia ja Terje vahel suurt pinget ei tekkinud. Esimeses voorus Tiia ebaõnnestus ja seega tekkis väga suur punktivahe, mida oli juba raske tagasi mängida. Seega klubi meistriks tuli Terje, Tiia jäi teiseks ja Annely kolmandaks.

Märkimata ei saa ka jätta meie klubi kõige nooremat liiget Heikot. Tema on loomulikult meie tulevikulootus. Jõudu ja jaksu Heikole.

Naistest saavutas I koha Terje Roosi, II koha Tiia Lige ja III koha Annely Ritson. Meestest saavutas I koha Madis Timpson, II koha Viljar Mandri ja III koha Jari Hytönen. Heiko Lige on klubi noor mängija.

Tulemused SIIT