Autor: EVML

9. – 12. septembril toimusid aastanumbri 2021 Eesti Meistrivõistlused bowlingus. Lisaks individuaalmeistritele selgitati sellel korral meistreid ka meespaaride, naispaaride, segapaaride, naiskondade ja meeskondade arvestuses. Peale pikka “covid-pausi” oli see esimene “suurvõistlus” paljudele mängijatele ning seetõttu oli rohkesti suuri ebaõnnestujaid ja üllatajaid.

Eesti Meistrivõistluste TULEMUSED.

Eelvoorud mängiti kahel erineval õliprofiilil A (5 sarja) ja B (5 sarja), millest siis koostati lisaks individuaalarvestusele eraldi paaride (B profiil) ja võistkondade (A profiil) eelvoorude arvestus. Individuaalses eelvoorus pääses meeste seas jätkama 16 parimat meesmängijat ja naiste seas 8 parimat naismängijat. Keskmised edasipääsemiseks olid võrdlemisi madalad, Meeste seas oli edasipääsemiseks tarvis visata 173,10 keskmist ja naiste seas 160,9 keskmist. See juba tunnistab, et tegemist oli keskmisest tunduvalt raskemate õliprofiilidega. Lisaks tasub eraldi välja tuua, et eelvoorudes õnnestus Kert Truusil visata ka ideaalne sari – 300 punkti!

Enne individuaalarvestuse ja paaride finaale selgitati laupäeva õhtul välja võistkondlikud Eesti meistrid. Võistkonnad pidid mängima kõigest 33 jalga lühikesel õlil (A profiil), mis silmnähtavalt kujunes tunduvalt keerulisemaks kui pikem õliprofiil. Kaarte segas veel asjaolu, et kui eelvoorudes mängis 2 inimest rajal, siis meeskondade finaalides mängis ühel rajal 4 mängijat ja naistkondade puhul mängis ühel rajal 3 mängijat. Finaalide formaadiks oli kahe mängu summa.

Pühapäevane võistluspäev algas mees- ja naispaaride meistrite selgitamisega, kuhu pääses kummastki arvestusest jätkama neli paremat. Nagu ka võistkondade arvestus oli paaride puhul finaalide formaadiks kahe mängu summa.

Kui kõik paarid ja võistkondlikud meistrid said selgitatud, siis oli aeg selgitada individuaalsed meistrid. Individuaalarvestuse finaalringides oli huvitavaks faktoriks ka asjaolu, et mängiti nn. segatud õliprofiilidel ehk vasakpoolsel rajal oli lühike õli ja parempoolsel rajal oli pikk õli. Kui eelnevalt õliprofiilid võisid tunduda veel mängitavad siis nüüd oli aeg tõeliseks katsumuseks.

Huvitavaid tähelepanekuid Eesti Meistrivõistlustelt Carl Kinnunen’i silme läbi:

1. Kert Truus võttis Eesti Meistrivõistlustelt maksimaalse võimaliku ehk 4 kulda.

2. Tulemustase kujunes oodatus tunduvalt madalamaks, aga selle puhul saame kõik pugeda pika “covid pausi” vabanduste taha.

3. Võistlusest võttis kokku osa 66 meesmängijat ja 27 naismängijat ehk ühtekokku 93 mängijat, mis peale sellist võistluspausi on päris tubli näitaja. Veelkord Suur Suur Aitäh kõigile, kes osa võtsid.

4. Lisaks tuleb taaskord tunnistada fakti, et bowlingus on vanus kõigest number. Võistluse vanim osaleja oli 83. aastane Aivo Oja ja noorim osaleja oli 8. aastane Bruno Bachmann. Siinkohal tuleb kiitust avaldada kõikidele noormängijatele, neid oli koguni 19 ehk koguni üle 20% osavõtnutest – Väga tubli näitaja taaskord, noored on ju meie tulevik.

5. Kindlasti tuleb ära märkida Kaisa-Ly Lee, kes mängis naiskonna arvestuses kõigest 11. aastasena täiskasvanute seas medalile. Medalile olid ka väga lähedal 17. aastane Oskar Vares ja 16. aastane Siim Henrik Saar meespaaride arvestuses.

6. Huvitav on ka asjaolu, et võistluse kõrgeim mäng oli 300, mille viskas Kert Truus, aga sellele järgnev tulemus oli juba 268 punkti Meelis Malva poolt pronksimängus ja siis mõned 250-mängud, mis taaskord tõestab, et strike’de reastamine oli ääretult raske.

7. Naiste indiviudaalarvestuses on meil uus meister – Liina Rohi.